RSS 
Apríl 2018
PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Správy z domova

16. decembra 2016

Projekt „ Teória a prax v chápaní práv ľudí s mentálnym postihnutím“, ktorý podporilo Ministerstvo zahraničných veci Slovenskej republiky sa nám podarilo uskutočniť. Bolo to turné po Slovensku. Cieľom  bolo umožniť študentom základných, stredných a vysokých škôl spoznať ľudí s mentálnym  postihnutím.

Realizácia sa uskutočnila počas mesiacov október, november a december. Navštívili sme 6 slovenských miest. Boli to Košice, Prešov, Lučenec, Nitra, Bratislava, Trenčín. Videli sme sa s divákmi, ktorých bolo viac ako 930. Boli to ľudia mladí, starí i deti. Boli to ľudia vnímaví a zdieľaví, ktorých predstavenie oslovilo. Niektorí mali potrebu nám to povedať, iným sme to zase prečítali z tvárí.

 

Počas stretnutí s divákmi nastávali možnosti sa porozprávať. Hovorilo sa o  živote ľudí s mentálnym postihnutím  a ich právach, túžbach, snoch.

Divákmi doobedných predstavení boli študenti II. stupňa základných škôl, študenti stredných škôl a študenti vysokých škôl. Stretli sme sa so záujmom. Tešilo náš, že téma inscenácie Malý princ im niektorým bola blízka.

Večerné predstavenia boli  navštevované širokou verejnosťou a ohlasy na predstavenia sme mali veľmi pozitívne. Ľudia nám ďakovali za sprostredkovanie tejto témy. Ďakovali za prácu nášho divadla.

Turné sa skončilo bez trvalej ujmy. Veríme, že táto téma bola dostatočne rozvírená a ľudia budú chcieť o nej premýšľať.

Reakcie našich:

Čo sa Vám na turné páčilo?

Oslovilo nás to, že diváci prišli …a reagovali…kooperácia vnútorných štruktúr…šoférka… bralo, na ktorom stojí Beckov hrad… welnes v Lučenci…

 

Každému sa na turné páčilo niečo iné…

Výzdoba (Tomáš), vianočný trh v Košiciach (Lucka),  Mesto Košické(Marek),  ubytovanie v Beckove a Bratislava(Danka), to že sme tam spali (Peter Hudec), zámok /hrad  Beckov/ (Peter Gregor), to, že sme cestovali, že sme boli na trhoch v Košiciach ( Miriam), divadlo, pivo(Ivo), dosť divákov, že sa nám tam dobre hralo (Mišo), že sme boli v Košiciach na tom trhu a, že som si kúpila také pekné srdiečko, bolo to super (Lýdia), ako sme si aj oddýchli aj to, že sme hrali (Janko), autobus, kamoši, Anička, Evička, Ľudka, Peťo (Peťo Darmo)

 

 
RSS 25/196« »