RSS 
December 2018
PoUtStŠtPiSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Čakanie na GO(do)TA

Premiéra - 29. septembera 2015

 

Inscenácia “Čakanie na GO(do)TA” v Divadle z Pasáže prezentuje pasivitu všetkých nás. Čakáme. Ale vo väčšine prípadov nič pre svoje sny a túžby nie sme schopní urobiť. 

Dúfame, že za nás rozhodne osud, Boh alebo… Godot. Čakáme na správny čas, na príležitosť, ktorá však nemusí nastať. Čas je relatívny, bez záruky, kdekoľvek sa na svete nachádzame. Estragon a Vladimír čakajú na Godota. Ich motív čakania  zostáva tajomstvom. Jeden bez druhého sú nikým. Majú strach, že keď sa ich cesty rozídu stratia samých seba. A tak čakajú. Nech rozhodne niekto iný. Napríklad Godot. Ale ten nechodí. Príde iba Pozzo so svojim sluhom Luckym. Tiež nevedia byť jeden bez druhého. A pritom sa navzájom týrajú. A pritom sa navzájom týrajú. Fyzicky i psychicky. Pritom Pozzo si uvedomuje ľudskú existenciu. Narodili sme sa, aby sme umreli. Medzi tým, žijeme. Ale ako žijeme? Inscenácia je popretkávaná autobiografickými výpoveďami hercov z Divadla z Pasáže. Ich nesplnenými túžbami a snami. Každý z nich sa navzájom konfrontuje s Godotom ako takým. Či už je to Boh, osud, iná vyššia sila, alebo  len obyčajný smrteľný človek, ktorým sa necháme manipulovať a vzdáme sa svojich snov.

Réžia: Katarína MIšíková Hitzingerová, Dramaturgia - asistentka réžie: Eva Ogurčáková, Scéna: Dušan Krnáč, Kostýmy: Miroslava Zelníková, Hudba: Tomáš Krištof, Dominika Šinaľová, Svetelný technik: Ján Čief, Odborná spolupráca: Ľudmila Veverková, Anna Tomaštiková, Peter Vrťo, Produkcia: Matúš Petričko, Zuzana Javorská, Účinkujú: Michal Daniš, Ján Kinčeš, Tomáš Debnár, Lýdia Rybárová, Lucia Krajčiová, Peter Vaculčiak, Veronika Lačná, Marek Mojžiš, Miriam Kujanová, Peter Hudec, Peter Gregor,  Peter Darmo, Dana Snopková, Ivan Blaško

 
RSS 6/33« »