Január 2019
PoUtStŠtPiSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       

Archív

 
facebook 
youtube 

…trošku filozofie

Pondelok 26. marca 2012

Aký je rozdiel medzi divadlom a futbalom?

 

Miriam Kujanová

Ja Vám poviem, aký je rozdiel. Futbal sa hrá na tráve a divadlo sa hrá v divadle na javisku. A na futbale sa tvrdo hrá. A je tam aj oný – rozhodca a tréner tam musí byť. Divadlo sa nemôže hrať na ihrisku preto, lebo tam sa hrá futbal. A koncerty môžu byť len na štadióne v Trnave.

 

Marek Mojžiš

V divadle sa skúšajú rôzne hry a futbal to je len jeden druh športu, nie je to divadlo.  Aj keď na skúške ideme hrať futbal nie je to futbal ako šport.

 

Michal Daniš

Na futbal chodia aj chuligáni a to je ten rozdiel, u nás v divadle nikto nepodpaľuje sedadlá. Ďalší rozdiel je, že do futbalu sa dáva veľa prachov a do divadla nie. Na čo je dobrý futbal? To sa musíte spýtať Mojmíra. Divadlo je fajn na zaháňanie nudy. Divadlo je rôznorodé.

 

Ivan Blaško

Na futbale sa buzeruje. Ja futbal nehrám. Futbal je dobrý na to, aby bol. A divadlo je dobré na chrápanie. Diváci chodia na predstavenia, lebo sa tam hrá. Ja hrám divadlo, lebo som herec a hrám, lebo musím. Musím, lebo Janko  Mikuš káže. Ja mám talent na divadlo, nie na futbal. Je to tak. Mysím si to. Už nie je žiadny rozdiel medzi divadlom a futbalom.

 

Tomáš Debnár

Ja radšej hrám divadlo. Len divadlo. Divadlo hrám s láskou. Futbal nehrám, lebo mne sa viac páči divadlo. Jóój, ako kopú loptu v záhrade, to je futbal. Rozdiel je, že futbal kopú.  Hocikde, kde je tráva, kopú do lopty. Myslím si, že futbal je umenie, ale nie také ako divadlo. Futbal je športové umenie. Nie umelecké.

 

Peter Hudec

Divadlo je divadlo, to sa netýka futbalu. Futbal sa hrá na ihrisku. Divadlo treba hrať pre ľudí. V divadle sa ľudia pozerajú na príbehy, všetky príbehy zo života. A pri futbale? Tam sa ľudia pozerajú a čakajú na výsledok. Pri futbale je vždy nejaký výsledok. Buď jedna nula, alebo tak. To znamená, že tam je niekto víťaz. Myslím, že pri divadle nikto nevyhráva. Všetci vyhrávajú. Všetci diváci, aj herci. Pamätám si, že divadlo je dobré pre ľudí. To je všetko.

 

 

Hrdina.

 

Peter Hudec

My všetci sme hrdinovia. Lebo sme prví, čo robíme takéto divadlo. Lebo boli aj problémy, keď sme začali robiť divadlo. Bolo nás málo.  Teraz nás je našťastie viac. Aj ja som mal problémy, keď som nastúpil do divadla. Nie ľudia, nie mama, ale v ústave som mal problém. Preto sme hrdinovia, lebo sme zostali.

 

 Ivan Blaško

Pomôže mi nejaký hrdina? Asi tu nie je žiadny hrdina.  Nepoznám nijakého hrdinu. Winetou bol hrdina. Lebo bojuje. A vždy vyhrá.  O hrdinoch nechcem rozprávať.

 

Michal Daniš

Ja som hrdina, lebo s Tebou vydržím.  Lebo mi vkuse zavaríš, vkuse otravuješ, to by si mala vedieť. Keby som nebol hrdina, tak Ťa niekam pošlem. Neviem, čo iné by som k tomu ešte povedal.

 

Miriam Kujanová

Hrdina ten sa drží. Bojuje o to, aby bol hrdý na svoj výstup. Žena je hrdinka, keď porodí dieťa. Každá žena, čo porodí dieťa, je hrdinka. Taká žena sa už potom nebojí ničoho, ani doktorov a ani ísť na sálu. Pôrod je bolestivý.

 

Tomáš Debnár

Ja som tiež hrdina, viete prečo som ja hrdina? Hrdina je člověk, ako ja. Hrdina je ten, kto vie komunikovať. Komunikovať  s Ľudkou. Ja s ňou viem komunikovať.  To pochopí každý.

 

Marek Mojžiš

Ja neviem, nepoznám, nechcem spoznať. Neviem ani čo je hrdina.

 

Mojmír Podlipný

Ja poznám hrdinu. Každý futbalový brankár je hrdina, aj ten zo Šalkovej, lebo je starší ako ja a ešte hrá futbal.  A keď budem ja stáť v bránke, tak aj ja budem hrdina. Starí ľudia, čo športujú sú hrdinovia. Ja mám tri ženy, aj preto som hrdina. Všetky sú z Nemeckej, ak sa raz všetci naraz stretneme, vtedy sa ukáže, aký som hrdina.

 

Na čo je dobré divadlo, a čo by som robil/a, ak by som nehral/a divadlo?

 

Miriam Kujanová

Divadlo je dobré pre divákov, keď sa prídu pozrieť, ako herci hrajú o láske, o dobre, o zle. Divadlo hrám preto, aby som bola dobrou herečkou. Chcela som byť herečkou, lebo sa mi to páči. Páči sa mi hranie postáv. Vždy je to o postavách. Keby som nehrala divadlo, chodila by som iba do druhej roboty a riadila by som tak, ako doma. Môj život by nebol dobrý, nudila by som sa a necítila dobre. Bolo by mi smutno za hercami.

 

Tomáš Debnár

Divadlo je dobré na to, aby sa hralo. Divadlo, ktoré sa nehrá, neexistuje. Divadlo sa musí hrávať každý týždeň. Neviem si predstaviť, že by som nebol v divadle, budem to robiť stále.  Ja budem tu! Nechcem byť inde.

 

Marek Mojžiš

Aby sa skúšali nové hry. Mám rád divadelné kostými. Najradšej som mal Ameriku podľa Kafku. To bolo najlepšie predstavenie. Mám rád divadlo, na to je dobré, aby ho ľudia mali radi. Keby som nerobil divadlo, išiel by som robiť do Čiech za bratom. Myslím, že by som robil na počítači, brat by mi našiel prácu. Myslím, že to by som robil.

 
 
2/57« »