Január 2019
PoUtStŠtPiSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       

Archív

 
facebook 
youtube 

veterinárne okienko :)

Pondelok 12. marca 2012

Dana Snopková

Mám doma kanárika. Volá sa Drobček. Pred 15 rokmi som ho dostala ako darček k narodeninám. Odvtedy sa o neho každý deň starám. Spríjemňuje mi chvíle, keď som doma a nemám sa s kým rozprávať. Každý deň mu rozprávam, čo som zažila. Občas sa ho spýtam, či sa chce so mnou zabávať. On kývne hlávkou a zašteboce. To považujem za áno, pustím ho polietať si, aby si prevetral krídelká. Po chvíľke si mi sadne na ruku a poďobká ma. Je to veselé zvieratko. Už si neviem predstaviť, že by nebol pri mne. Cez víkend, keď si čítam texty a pustím si hudbu, zašteboce, aby som k nemu prišla. Pozerá sa na mňa, keď mu otváram klietku a čaká, aby mi mohol sadnúť na ruku. Mám ho naozaj rada a každému odporúčam, aby si zohnal podobného kamaráda.

 

Lucia Krajčiová

Keď sme bývali v Sásovej, veľmi som chcela mať psa. Moja mama tiež. Ocino mal ale názor, že do paneláku žiaden pes nepatrí. Nedali sme si s mamou povedať, a tak sa stalo, že mama  jedného dňa oca prekvapila. Jeho reakciu sme nečakali ani jedna. Naštval sa tak, že chcel mamu aj so psom vyhodiť z bytu. Bolo to ťažké obdobie, kým si oco zvykol. Lebo Riky cikal po byte. Keď ho toto obdobie prešlo, oco poľavil vo svojom odpore k nemu a dokonca mu dovolil spávať v posteli, asi to bolo pohodlnejšie ako držať celú noc ruku v krabici, kde Riky spával.

 

Ján Kinčeš

Ako sa to celé začalo? Ja som chcel Lindu dostať na Vianoce. Hmmm…. ale nedostal som. Prišla až na narodeniny, ktoré som oslavoval ešte v starom divadle. Dostal som ju od Mišky, Vrťa a ostatných kolegov.  Bolo to riadne prekvapko. Neviem prečo, ale prvý deň odo mňa vkuse utekala na povalu. Myslím, že sa skrývala pred Arturom. Linda bola totiž mačka. Keď som ju doniesol do chráneného, začala robiť riadnu skazu, driapala gauč a cikala kade tade. Ale aj tak som ju mal rád, ako sa vrtela, priadla a lízala ma. Neviem prečo ma mala rada. Doteraz to nechápem. Je mi hrozne ľúto, že som sa o ňu nevedel riadne postarať. Našiel som jej nový domov v Hriňovej u Kapucínov, kde ju chodím pozerať. Darí sa jej tam dobre a už mala aj mačiatka.

 

 
3/57« »