Mestské divadlo

DIVADLO Z PASÁŽE

Mestské divadlo

DIVADLO Z PASÁŽE

Mestské komunitné divadlo, ktoré v Banskej Bystrici pôsobí od roku 1995.
Sme umelci, ktorí už 26 rokov tvoria profesionálne divadlo. Nás, hercov, označujú ako „ľudí s mentálnym postihnutím“. A nás, organizačný tím, zasa vnímajú ako „nenormálnych idealistov“. Označenia pre nás nie sú podstatné. Jednoducho sme spolu jedineční v tom, čo robíme. Tvoríme s radosťou a láskou k divadlu a cez predstavenia vysielame posolstvá spoločnosti. Návšteva divadla je zážitok – naším zámerom je, aby tento zážitok podnietil diváka zamyslieť sa nad svojím vnímaním sveta, iných a hlavne inakosti…

POZVÁNKA NA PREDSTAVENIA

27. marca 2023 (pondelok)

17:00 hod.

Ako si želáte

Záhrada - Centrum nezávislej kultúry, Nám. SNP 16, Banská Bystrica (Benického pasáž)

Jednotné vstupné: 5 €

24. apríla 2023 (pondelok)

19:00 hod.

Čajka

Záhrada - Centrum nezávislej kultúry, Nám. SNP 16, Banská Bystrica (Benického pasáž)

Vstupné: 8 € / 5 €

Rezervujte si lístky už dnes!

UPOZORNENIE:

Rezervácie: divadlozpasaze@gmail.com
alebo telefonicky: 0918 688 811

Rezervované vstupenky si, prosím, vyzdvihnite najneskôr 15 minút pred predstavením u osoby, ktorá predáva lístky. Ďakujeme za pochopenie.

Divák, ktorý s láskou spomína...

Nesmiem sa báť, veď ja na drakov aj tak neverím.
Nesmiem sa báť, ale predsa mať tak krídla posypané páperím… (Viera Dubačová – O Popolvárovi, ako ho nepoznáte)

Divadlo z Pasáže, myšlienka odetá do reality kráča po svojich cestách necestách. Na jej začiatku stál Popolvár, aby sa neohrozene pustil do hľadania dobra a zla v ľuďoch. Jeho cesta bola vykladaná doskami, ktoré znamenajú svet, ľuďmi, ktorí ten svet tvorili a snami, ktoré ho napĺňali. Dnes je už Popolvár šedivý ako pierka, ktoré posýpajú Mojmove krídla a zo mňa je divák, ktorý s láskou spomína a v duchu objíma svojich hercov.

Viera Dubačová – zakladateľka divadla

Divadlo, ktoré má dušu...

Umenie, kultúra, šport, príroda… To všetko sú malé, no podstatné čriepky, ktoré z Banskej Bystrice vytvárajú celok. Najdôležitejší sú však ľudia, ktorí v nej žijú. Spojením tých správnych osobností môže vzniknúť niečo jedinečné.
Napríklad Divadlo z Pasáže. Je to inštitúcia, ktorá má srdce a cítiť v nej radosť. Prevažuje pozitívna energia, ktorá nezostáva len medzi stenami divadla. Prenáša sa na divákov a hľadá si svoju cestu. Šíri sa mestom a ja som hrdý, že práve tým naším. Ak ste v Divadle z Pasáže už boli, príďte zas. Ak nie, oplatí sa to zmeniť.

 

Ján Nosko – primátor Banskej Bystrice

NAŠE DIVADLO PODPORUJÚ: