AMERIKA
PODĽA KAFKU

Premiéra – 17. septembera 2004

Ako môžete zbaliť celý svoj život do kufra a ako sa môžete ochrániť pred budúcnosťou iba pod starým dáždnikom? Dozviete sa to v krehkom príbehu Karola Rossmanna, ktorý je nútený opustiť rodičovský dom a odísť do Ameriky. A tak sa Karol Rossmann, detsky naivný mladík, stáva pútnikom, hľadajúcim svoje miesto v živote. Plný očakávania pricestuje do Ameriky, aby vždy znova a znova našiel nové útočisko, ktoré vzápätí stráca. Napokon ho prijíma veľké divadlo v Oklahome, ktoré sa stáva jeho rodinou. Kulisami tejto inscenácie sú autorské obrazy hercov Divadla z Pasáže, ktoré vznikali počas skúšobného obdobia.
Dramatizácia – Philip Boehm a Anna Grusková; Réžia – Philip Boehm a.h.(St. Luis, USA); Dramaturgia – Anna Grusková a.h.(Bratislava, SK); Arteterapia, koncept a vedenie výtvarných prác – Stephan Bohm a.h. (Viedeň, Austria); Výtvarná spolupráca – Ivana Pisoňová; Pohybová spolupráca – Peter Vrťo; Autor a interpret hudobnej kompozície – Andrej Krajčovič a.h. (Konzervatorium M.Belu, SK); Produkcia – Viera Dubačová; V hlavných úlohách – Janko Kinceš a Marek Majeský a.h. (Bratislava); Ďalej hrajú – Miriam Kujanová, Ľubka Tureková, Evka Ogurčáková, Ľubka Berthová, Zuzka Bobáková, Danka Snopková, Peter Gregor, Peter Vaculčiak, Ivan Chmelko, Ivan Blaško, Peter Hudec, Mojmír Podlipný, Peter Vrťo a Marek Mojžiš

Dramatizácia – Philip Boehm a Anna Grusková; Réžia – Philip Boehm a.h.(St. Luis, USA); Dramaturgia – Anna Grusková a.h.(Bratislava, SK); Arteterapia, koncept a vedenie výtvarných prác – Stephan Bohm a.h. (Viedeň, Austria); Výtvarná spolupráca – Ivana Pisoňová; Pohybová spolupráca – Peter Vrťo; Autor a interpret hudobnej kompozície – Andrej Krajčovič a.h. (Konzervatorium M.Belu, SK); Produkcia – Viera Dubačová; V hlavných úlohách – Janko Kinceš a Marek Majeský a.h. (Bratislava); Ďalej hrajú – Miriam Kujanová, Ľubka Tureková, Evka Ogurčáková, Ľubka Berthová, Zuzka Bobáková, Danka Snopková, Peter Gregor, Peter Vaculčiak, Ivan Chmelko, Ivan Blaško, Peter Hudec, Mojmír Podlipný, Peter Vrťo a Marek Mojžiš.