CUDZINEC

CUDZINEC

Premiéra: 18. a 19. 11. 2011 v divadle Jump-Start Performance Co., San Antonio, Texas, USA
Repríza: 20. 11. 2011 v divadle The Salvage Vanguard Theatre, Austin, Texas, USA

Hra Cudzinec / Stranger rozpráva cez biblické obrazy z raja, stavania Babylonskej veže či Poslednej večere, o ceste jedinca a ľudstva od doby “pred začiatkom sveta”. Smrteľné hriechy, ale aj cnosti sprevádzajú človeka od nepamäti a je len na ňom, či sa rozhodne uplatňovať tú správnu mieru vo všetkom – v správaní, činoch a slovách. Predstavenie graduje až do momentu, keď večeru a ironické odkazy na aktuálne spoločenské témy preruší nečakaný hosť. Ten prináša nádej na novú evolúciu a posolstvo o tom, že nič nevinné a iné by nám nemalo byť cudzie. Scénický minimalizmus pozostával z desiatok jabĺk, ktoré v priebehu predstavenia na scénu prinášal “Muž skúsenosti” ako predstaviteľ pokušenia a strojca osudu každého z nás. Otázky osobnej slobody a zodpovednosti sa postupne vynárali z tmy a hudby, kým opäť neskončili v tichu svedomia.

Réžia: Viera Dubačová, Asistentka réžie: Eva Ogurčáková, Dramaturgia: Milan Zvada & všetci, Choreografia: Jaro “Spring” Viňarský, Asistentky: Michaela Podolinská, Markéta Duvalová, Foto: Michal Ďuriš, Kostýmy: Susan Hamilton, Supervízor projektu: Steve Bailey.
Hrajú: Divadlo z Pasáže – Peter Vaculčiak, Janko Kinčeš, Mirko Podlipný, Mirka Kujanová, Lucia Krajčiová; Jump-Start Performance Co. – Dino Foxx, S.T. Shimi, Billy Muñoz, Robert Rehm, Kitty Williams, Sandy Dunn, Pamela Dean Kenny, Lokey Aguero-Muñoz.