DOBRÝ ČLOVEK
ZO SEČUÁNU

DOBRÝ ČLOVEK ZO SEČUÁNU

Premiéra – 29. apríla 2014

Keď sa Bohovia rozhodnú, že nezničia svet, pokiaľ nájdu jediného dobrého človeka, nájdu v uliciach Sečuanu Šen Te. Čím viac dobra však Šen Te za pomoci Bohov ľuďom prináša, tým sa jej samej darí horšie.

Táto hra dostáva do popredia dôležitú a večnú otázku dobra a zla. Otázku, ktorá riadi samotnú ľudskú existenciu. Je možné konať iba dobro? Prečo pre dobro jedného je nutné ublížiť viac či menej priamo niekomu inému? Ako vôbec konať dobré veci, dobré skutky? Nie je podstata dobra rýdzo subjektívna, rovnako ako podstata zla? Existuje vôbec nejaké všeobecné dobro? A nie je možné, že všeobecné dobro je to najhoršie? Je dobro ubližovať sebe samému na úkor dobra iných? Možno je dobro len domnienkou. Rovnako ako zlo. A možno vôbec nie. A existujú vôbec dobrí ľudia? Je dôležité sa nad tým zamýšľať. Dôležité na to nezabudnúť. Dôležité si neustále klásť tieto otázky. Dôležité hľadať dobro sám v sebe.

Autor: Bertold Brecht, Hudba: Juraj Haško, Scéna: Dušan Krnáč, Kostýmy: Zuzana Úradníčková, Hrajú: Lucia Krajčiová, Michal Daniš, Mojmír Podlipný, Peter Vaculčiak, Marek Mojžiš, Ján Kinčeš, Ivan Blaško, Miriam Kujanová, Dana Snopková, Tomáš Debnár, Lýdia Rybárová, Peter Hudec, Peter Gregor, Veronika Lačná, Réžia: Šimon Spišák