HAMLET A SYN

HAMLET A SYN

Premiéra – 3. apríla 2012

Do života stredovekej hereckej spoločnosti, ktorá práve zažíva tvorivú krízu vstúpi jeden večer mladý princ Hamlet. Poprosí hercov, aby mu pomohli a naskúšali s ním jeho životný príbeh. Hra o morálke, spravodlivosti a hlavne veľkom priateľstve sa začína!

Inscenácia nadväzuje na projekt vzdelávania hercov a herečiek z Divadla z Pasáže, ktorí sa v priebehu niekoľkých mesiacov venovali dejinám antického divadla. Prostredníctvom antickej mytológie, Shakespearovho Hamleta a súčasného prípadu nedoriešeného trestného činu sa inscenátori spoločne s hereckým kolektívom zamerali na problematiku divadla a umenia, ktoré chce hovoriť o aktuálnych problémoch, a ktoré má ambíciu aktívne reflektovať okolitý svet.

Scenár a réžia: Ján H. Mikuš, Dramaturgia: Jana Mikuš Hanzelová, Pohybová spolupráca: Peter Vrťo, Asistentka réžia a pedagogické vedenie: E.Ogurčáková, Pedagogické vedenie: M.Dulavová, M.Podolínska, Scénografia a stavba: D.Krnáč, Z. Janíčková, Kostýmy a realizácia kostýmov: M. Zelníková, Hudba, výber a strih: Ján H. Mikuš, Zvuk: Stanislav Argaláš, Svetlá: Ján Čief, Grafika: Juraj Baran, Video: J.H.Mikuš (prvá kamera), P.Vrťo (druhá kamera), Scenár, réžia a strih: J.H.Mikuš, J.M.Hanzelová.
Hrajú: Ján Kinčeš (Principál spoločnosti a rozprávač), Peter Vaculčiak (Rozprávač a Orfeus), Peter Hudec (Prométheus), Mojmír Podlipný (Minotaurus), Marek Mojžiš (Théseus), Michal Daniš (Kritik Oleg), Miriam Kujanová (Orientálna tanečnica a nebezpečený vták), Tomáš Debnár (Orientálna tanečnica a hodiny odbíjajúce polnoc), Lucia Krajčiová (Euridika a Ofélia), Dana Snopková (Ariadna), Peter Gregor (Hrobár), Ivan Blaško (Hádes), Ján H.Mikuš (Hamlet)

NAŠE DIVADLO PODPORUJÚ: