NEBÍČKO

NEBÍČKO

Premiéra – 22. júna 2006

Muži sú silní, Muži majú pipíka. Muži cikajú postojačky. Muži chránia ženy. Muži sú krásni. Muži fajčia, pijú, majú bruško, bijú ženy. Muži milujú ženy a muži zúria. Muži sú smutní.
Nebíčkou vzniklo metódou improvizácií a rozhovorov na tému mužstva a bytia na zemi. Všetky repliky, texty a vzťahy sú autentickým záznamom z procesu skúšania.
Výsledný tvar je len jemne korigovanou skladačkou rytmu a rozmýšľania deviatich hercov Divadla z Pasáže. Nebíčko je autorskou inscenáciou, ktorá vychádza zo vzájomnej dôvery a vzájomného poznania. Formálne je to statický kabaretík, zasadený do času a priestoru čakania.
Inšpiráciou k téme Nebíčka bol zážitok z posledného dňa divadelného workshopu v nemeckom Solingene, kde sa herec Mojmír Podlipný pri rozlúčke každému osobitne a každému s tým najširším možným úsmevom pozdravil: “Aufwiedersehn, Dinda”. Keď sme sa ho opýtali, čo je to “Dinda”, okamžite a doslovne povedal, že Dinda je rajská záhrada. Teda Nemecko a úplne konkrétne sú to permanentne plné švédske stoly.

Vážení a milí diváci, budeme veľmi radi, ak prekonáte počiatočný ostych a budete sa zabávať. Ešte radšej budeme, ak sa budete smiať. Hrdelne, potíšku, klokotavo, skackavo, prdivo, ako sa komu podarí. Bude sa nám to páčiť.

Scenár a réžia – Zuza Ferenczová a Barbara Kastner; Hudba – Harand K.S. Sarkisian; Pohybová spolupráca – Peter Vrťo; Výroba scény a kostýmov – Mirka Zelníková, Milan Potančok a kol. divadla; Svetlo – Karol Ferencz; Produkcia – Matúš Petričko a kol. divadla; Hrajú – Mojmír Podlipný, Ivko Blažko, Ivko Chmelko, Peter Gregor, Peter Hudec, Peter Vaculčiak, Janko Kinčeš, Štefan Guťan a Mareček Mojžiš

Technické podmienky – 1x 380V pripojka/5 kolík; príprava scény: 5 hod; odpratanie scény: 2 hod; svetlo, zvuk: vlastné; min. priestor pre scénu: 9×7 m; max počet divákov: 100; dĺžka predstavenia: 60 min

NAŠE DIVADLO PODPORUJÚ: