TARZAN

Premiéra – 27. októbra 2005

Ľudské mláďa uprostred dravej džungle. Mláďa, ktoré sa líši od svojich rovesníkov. Mláďa, čo vždy a všade zaostáva… Je nepriebojné, naivné, dôverčivé a odpúšťa aj svojim nepriateľom. Rovesníci ním pohŕdajú, otec sa zaň hanbí, svorka by sa ho najradšej zbavila. A práve ono sa rozhodne ju zachrániť… Príbeh o slabom mláďati, ktoré si napriek posmechu vydobylo v džungli svoje miesto. Príbeh o sile lásky, o viere v samého seba, o hľadaní svojho miesta na zemi. Inscenácia s terapeutickým zameraním je venovaná dospelému aj detskému divákovi. Jej tvorcovia sa verejne priznávajú k inšpirácii disneyovským filmom, hercami Divadla z Pasáže a v neposlednom rade aj románom pána Edgara Rice Burroughsa.

Réžia – Monika Gerbocová, Dramaturgia – Hana Galetková, Scenár – Hana Galetková, Monika Gerbocová, Hudba a texty piesní – Róbert Mankovecký, Scénografia – Tomáš Volkmer, Pohybová spolupráca – Peťo Vrťo, Asistent réžie – Eva Ogurčáková, Výroba – Mirka Zelníková, Milan Potančok, Tomáš Volkmer a herci, Produkcia – Milan Potančok a Matúš Petričko,

Hrajú – Janko Kinceš, Ľubica Tureková, Peter Vaculčiak, Ľubica Berthová, Peter Hudec, Peter Vrťo, Eva Ogurčáková, Ivan Chmelo, Mojmír Podlipný, Veronika Lačná, Miriam Kujanová, Ivan Blaško, Zuzana Bobáková, Štefan Guťan, Marek Mojžiš, Marek, Ivan Blaško, Dana Snopková a Peter Gregor.