AKTUALITY

AKTUALITY

Rušný september 2020

Rušný september 2020

Ako si želáte
September nám uberá aj pridáva. Vzhľadom na pretrvávajúcu situáciu sme nerealizovali projekt s našimi maďarskými kolegami v Budapešti a taktiež sme nevycestovali do Ostravy na Divadelní pouť bez bariér. ALE! Dokončujeme našu novú inscenáciu AKO SI ŽELÁTE v réžii našich divadelných tvorcov Anny Tomaštikovej a Petra Vrťa, ktorá vznikla na motívy knihy Mach a Šebestová od M. Macoureka.

Divadelná Nitra

25. septembra sa konečne zúčastníme festivalu Divadelná Nitra, kde odohráme našu obľúbenú inscenáciu NORMA.

Oslavy 25. narodenín
Roky idú ako divé a naše Divadlo dovŕšilo v roku 2020 dvadsaťpäť rokov. V dňoch 28. – 30. septembra oslavujeme.

Divadlo na námestí
V rámci osláv 25. narodenín sme vytvorili pre Vás vizuálne momenty existencie Divadla z Pasáže. Keď pôjdete po hlavnom bystrickom námestí, zdvihnite hlavy a uvidíte nás.

 

Nominácia na Cenu Akadémie

Nominácia na Cenu Akadémie

Najnovšia inscenácia Mestského divadla – Divadla z Pasáže Posolstvo z inej planéty, ktorá mala premiéru 30.mája 2019 bola Akadémiou divadelných tvorcov nominovaná na Cenu Akadémie za najlepšiu inscenáciu sezóny. Hodnotiaca porota vyberala spomedzi 27 divadiel z celého Slovenska a z 40 inscenácií. Posolstvo z inej planéty sa dostalo medzi 14 inscenácií, ktoré boli nominované na Cenu Akadémie.
Inscenácia Posolstvo z inej planéty zarezonovala u členov poroty z viacerých hľadísk. Režisér v nej dokázal vytvoriť jednoduchými, čistými prostriedkami neobyčajne účinné a vysoko humánne posolstvo. „Umelecký súbor Divadla z Pasáže predstavil dramatizovanú poviedku H. Hesseho, ktorú režijne zastrešil Šimon Spišák. V pomerne jednoduchej scénografii Karela Czecha veľmi umne vyjadril emócie, ale aj fakty s ktorými bojuje súčasná spoločnosť, no aj jednotlivci. Herci a herečky vystihli filozofický odkaz inscenovanej predlohy a preniesli ho publiku celkom jednoducho prostredníctvom významových scénických obrazov, skratkou, antiilúziou a ako aj vlastným nadhľadom. Podľa hodnotiteľov sa pozitívne klady tejto inscenácie dajú vidieť najmä v režijnej práci s celým súborom a náročnou filozofickou predlohou, v jednoduchom pretlmočení vizionárskych a nie príjemných právd dotýkajúcich sa našich životov a tiež vo výnimočnom hereckom výkone Veroniky Lačnej, najmladšej členky súboru“, znelo stanovisko hodnotiacej komisie Ceny Akadémie divadelných tvorcov.
Zdroj: BBonline.sk

Pripravujeme novú inscenáciu

Pripravujeme novú inscenáciu

Pripravujeme novú inscenáciu Posolstvo z inej planéty v réžii Šimona Spišáka na motívy Hermana Hesseho.

Viac informácií nájdete TU

Zmena vstupného

Zmena vstupného

Milí diváci,
od 1.marca 2019 sa výška nášho vstupného mení na 6,- eur a zľavnené na 3,- eurá.

Ďakujeme za pochopenie a veríme, že nám zachováte aj naďalej vašu priazeň!

Novoročnô

Novoročnô

Prajeme Vám, naším milým divákom, pokoj a radosť do Nového roku 2019!

NAŠE DIVADLO PODPORUJÚ: